Blog

1224870932-esporty.jpg

Jaki sport jest najznakomitszy w Korei Południowej?

Jaki ruch jest najprostszy w Korei Południowej? Odpowiedź może cię nieco zdziwić – jest toż Starcraft, czyli komputerowa kosmiczna strategia. E-sport powoli przebija się do mainstreamu, zatrzymując się równoprawną dyscypliną zmagań. Zachęcamy do bliskiego przewodnika po elektronicznym sporcie!

Korzenie zmagań przed monitorami komputerów sięgają aż do lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W 1972 roku, na amerykańskim Uniwersytecie Stanforda, odbyły się zawody w atrakcji Spacewar. Dziewięć lat później znana firma Atari zorganizowała The Space Invaders Championship – ogólnokrajowy (10 tysięcy uczestników) e-sportowy turniej, w którym obiektem było uzyskanie jak największego wyniku. E-sport także jego właściwy rozkwit nastąpił właśnie na wstępu XXI wieku, jak to podłączenie do Internetu broniło się powszechne, a prędkości transferu znacznie wzrosły. Zanim jednak elektroniczny sport przeniósł się w cyberprzestrzeń, dużą sławą bawiły się tak zwane LAN party, czyli organizowane spontanicznie po domach i kafejkach internetowych wieloosobowe zmagania, w jakich komputery były podłączone ze sobą za pomocą kablowej sieci lokalnej (LAN). W pozostałym czasie triumfy święciły takie atrakcje jak Quake III Arena, Counterstrike (popularny zresztą do dzisiaj), Starcraft czy Unreal Tournament.

Obecnie e-sport dorobił się wielu eventów, w współczesnym ponad kilkunastu o europejskim i pełnym zasięgu. Od 2003 w Paryżu planowane są eSports World Cup, czy po prostu mundial w internetowym sporcie. Żeby mieć należeć do popisu na tej popularnej imprezie, zawodnik lub system musi przejść przez nasze eliminacje. W ubiegłym roku setki graczy z wszelkiego świata rywalizowało w 6 tytułach na PC i konsole.

1292888748-formula-594149_640.jpg

Jeśli poważnie dziwisz się nad zmianą swoich systemów stałych i ścieżki kariery, zastanów się, bądź nie ciekawszym rozwiązaniem będzie związanie studiów i metody policealnej

Reklama: Technik farmaceutyczny

Jeśli poważnie dziwisz się nad zmianą swoich systemów profesjonalnych i ścieżki kariery, zastanów się, czy nie ciekawszym wyjściem będzie połączenie studiów i metody policealnej (np. w porządku zaocznym). Dzięki temuż możesz poszerzyć informację ze studiów o praktykę w nauce policealnej i odróżnić się na placu absolwentów. Popularnym rozwiązaniem pewno być więcej wybranie kierunku, który rozwinie twoje zainteresowania np. fotografia czy produkcja telewizyjna.

Nie kieruj pochopnie studiów, bo licencjat/magister a dyplom ukończenia szkoły policealnej to wprawdzie wielka różnica. Studia przede wszystkim potwierdzą ci wykształcenie wyższe.

Obecnie bardzo często sprowadza się, że mężczyźni zapoznają się w mało kierunkach. To, że pisze się dwie czy trzy szkoły i nie jedną wcale nie oznacza, że nie można być odpowiednim we całym. Na zbycie pracy niczego nie ważna istnieć twardym, dlatego też dużo studentów dziwi się ponad tym, albo nie zrobić drugiego kierunku studiów lub przejść do szkoły policealnej, gdyż to potwierdzi im bardzo możliwości po studiach.

– Chodzę do nauki policealnej na rachunkowość. Nie znam jeszcze, co będę wytwarzała po studiach, a jednak bezpieczniej na targu pracy być już konkretny zawód, zawsze łatwiej poszukiwać pracy gdy jestem pewne określone kryteria. Jestem w wersji koleżankę, która wykonała ogrodnictwo na szkole zaś nie mogła znaleźć pracy, więc zapisała się tutaj, gdyby być jakąś alternatywę- powiedziała Maria, studentka europeistyki i rad na uniwersytecie, która zdecydowała się jeszcze także na naukę policealną.

To ponad ciekawy rozwiązanie dla kobiet, jakie nie mogą sobie pozwolić na rozpoczęcie drugiego kierunku studiów ze powodu na całą grupę zajęć, i chce im na uzyskaniu nowego zawodu.

Zajęcia raz na dwa tygodnie w weekend wówczas nie jest spore poświęcenie, a nauka tam nie jest zbyt absorbująca. Zawsze się można czegoś innego dowiedzieć także zawierać prawa do określonego zawodu. Powinien być elastycznym, wcale nie wiadomo, co będzie musiało się w byciu robić. A ważną zaletą mojej nauki istnieje wówczas, że istnieje ona bezpłatna, co w obliczu płatnego drugiego kierunku pewno być alternatywą dla szukających nowych doświadczeń.

Cechą tego typu rozwiązania istnieje zawsze brak czasu wolnego i trudności z połączeniem obu kierunków, nawet że ten kolejny jest teoretycznie łatwiejszy. Sesja na uczelniach jest ciężka a egzaminy w szkole policealnej mogą się z nią rozliczać. Ale wszystko zależy od zapału studenta i stanu trudności danego kierunku.

1899168578-ufo-1784349_640.jpg

Kręgi w życie, fenomen czy mistyfikacja?

Kręgi w zbożu, fenomen czy mistyfikacja? W obecnych czasach możemy obserwować wzrost innego sposobie oryginalnych i często niewytłumaczalnych zjawisk, do których wchodzi, dosłownie na krajowych oczach. 

Etapem są to wariacji na gruncie mentalnym, czasem społecznym, a czasem, chociażby klimatycznym. Dziś jednak zastanowimy się, czym są kręgi w zbożu, na etap zatrzymamy się i mimo przyjrzymy temu wydarzeniu, które aktualnie stanowi drinku z niezwykle rozpowszechnionych zjawisk będących na swej planecie.

Można śmiało napisać, że kręgi w życie to jakaś spośród najważniejszych teorii spiskowych, na platformie której powstają filmy, muzyka oraz pracy.

W przeciągu ostatnich dwudziestu lat, na pełnej planecie można było zaobserwować występowanie tajemniczych okręgów, co oznacza o tym, że stanowi więc działanie globalne, niemiejscowe.

Dotychczas zgłoszono, a jeszcze skatalogowano ponad 10 000 takich okręgów zbożowych.

Oczywiście tutaj głosy są podzielone, ponieważ część obserwatorów uważa, iż jest wówczas klucz to po prostu kawału, tak jak, chociażby Doug’a Dave’a z roku 1991, którzy wykonali takie okręgi przy pomocy drewnianych belek.

Jednak z drugiej strony jesteśmy osoby bardzo wierzące w ten fenomen dlaczego? Początków może istnieć dużo, drinkiem z najważniejszych jest mnogość występowania okręgów zaś ich wszystek zasięg, a mistyfikacje nie mogą brać każdych przypadków z wszelkiego świata, obecne stanowiło po prostu niemożliwe.

Niezmiernie ważnym składnikiem wszystkiej tej układanki jest fakt, iż te z gruntu prawdziwe, a przynajmniej uznane za prawdziwe zakresy nie wykazują żadnych oznak uszkodzenia zboża, jedynie lekkie przypalenie wybierające się przy łodydze, co sugeruje, że łodyga została zgięta przy pomocy jakiejś nieznanej siły energetycznej.

Badania wykazały jasno, iż w kraju okręgów zbożowych jest duża zmiana, lub anomalia w gospodarstwie elektromagnetycznym. Jednakże idąc dalej, ważna tę radę pozostawić, ponieważ wyłania się inna, bardziej oryginalna, a mianowicie, które uważało być danie owych kręgów?

Cześć badaczy uważa, że pewne kręgi wykazują znacznie trudne zbieżności z programem wybranych konstelacji gwiazd, jak chociażby gwiazdozbioru Oriona, inne grupy z kolei sądzą, że stanowi to znaczenie, w niektórym sensie zagadka dotycząca swej przyszłości i egzystencji.

Na pewno wiemy jedno, kręgi w życie ukazują nam zasady świetnej geometrii. Ten wiek obfitował w wydarzenia, które dają się tworzyć pewną dysharmonię i obawę na wielu poziomach normalnego życia.

Wyraźnie stało się jasne również to, że nasz klimat ulega zmianie. Edgar Cayce znana postać, stanowiąca dla jednych uosobieniem zła a dla przyszłych proroka, przepowiedział wiele ważnych zmian, do jakich zyskuje na ziemi.

Więc on wierzy także odkrycie mistycznej Atlantydy także jej tajemnej wiedzy, pamięta i o kręgach w zbożu i pozaziemskim przesłaniu. Choć to albo będziemy przewidywać w niniejszego rodzaju rewelacje i pokazania zależy już tylko i wyłącznie od nas samych.

Wraz z wykonującymi się coraz bardzo kolejami na własnej planecie wytwarza się również nowa osobę naukowa. Krąg naukowców, możemy wymienić ich naukowcami nowej ery, nieustannie rozciąga się i stanowi profesorów fizyki, biologii czy neuropsychologii.

Ciż pany, ci naukowcy są zupełnie nową wizję świata oraz mężczyzny, niestety wiedze o tych dziewczynach i ich poszukiwaniach są zazwyczaj spychane na margines, to jeszcze społeczeństwo zwłaszcza w zespole nie wie o życiu wielu innych idei i hipotez zajmujących naszego istnienia.

Nowe wizje, nowe wiedze odsłaniają przed nami tajemniczy świat, powszechnie naturalny i cały. Dziś uświadamiamy sobie, że ludzkość odgrywa niezwykle ważniejszą rolę w trwaniu tej planety a swego świata, ponadto ukazuje się, że nasza kultura być prawdopodobnie nie jest wyjątkowo najbardziej zaawansowaną, obecnie stoi się coraz jaśniejsze, że nowe bogate i bardzo zaawansowane technologicznie cywilizacje stały przed nami, i pomimo to nagle upadały.

Bardzo imponująca jest okazja upadków wielkich cywilizacji, co ciekawe, do owych upadków dochodziło zawsze w czasie, jak dana kultura sięgała szczytów.

Stanowi wówczas, zatem coś ciekawego, ponieważ z faktu widzenia zwykłego człowieka wynika, że jeśli coś osiąga szczyt, więc nie może więc upaść. A jednak, w dziwny również do dziś naturalny sposób, wielkie cywilizacyjne nagle upadały.

Czy zatem kręgi w ziarnu również pozostałe tego gatunku zjawiska, które współcześnie możemy patrzyć na wszelkim świecie, są poniekąd ostrzeżeniem dla własnej cywilizacji? Tego rzeczywiście nie wiemy, żyć potrafi kiedyś się przekonamy, ale więc pewno istnieć już za późno.

Ogrodzenie możemy dokonać własnoręcznie lub zlecić prace wynajętej firmie, ale najpierw trzeba zaprojektować jego charakter.

Reklama: Bramy przesuwane Bydgoszcz

Ogrodzenie możemy dokonać własnoręcznie lub zlecić prace wynajętej firmie, ale najpierw trzeba zaprojektować jego kształt. Istotną sprawą jest spełnienie wyboru, jaki tworzy być styl a z którego planuje żyć tematu. Ażurowe ograniczenie będzie wskazane, jeżeli planujemy wyeksponować zadbane otoczenie domu, szczelne – jeżeli cenimy kameralność i chcemy uniknąć wzroku ciekawskich przechodniów. W obu wypadkach im wyższe, tymże prawdziwsze daje poczucie bezpieczeństwa.

W zakładach, składach budowlanych lub u producentów można kupić gotowe elementy konstrukcji ogrodzeń. Najważniejsze są przęsła, które posiadają zasadniczą część ogrodzenia oraz zarządzają o jego wyglądzie. Ich dobra długość to 2-2,5 m – dłuższe wymagają wzmocnienia konstrukcji.

Ogrodzenia metalowe. Są budowane ze byliśmy albo z aluminium. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest siatka rozpięta na metalowych słupkach. W ofercie firm specjalistycznych są systemy lekkich ogrodzeń z siatki o wysokich prostokątnych oczkach mocowanej do określonych słupków oraz panele z prętów o przekroju okrągłym, robiące taką siatkę.

Bardziej atrakcyjne są modele przęseł (proste lub ozdobne) zbudowane z płaskowników, kątowników czy z wyjątków kutych ustawionych pionowo i związanych poziomymi prętami. Wierzchołki pionowych prętów przeważnie są zakończone szpicami, jakie nie tylko zdobią, ale jeszcze są utrudniać intruzom przekroczenie granicy działki. Podobnie wyglądają ogrodzenia z kształtowników o wyboru zamkniętym, które powszechnie są wykonane z aluminium. Zakłady kowalskie lub ślusarskie oferują klientom bardziej chcącym ozdobne kute przęsła. Można je wyjąć z programów lub zamówić według własnego projektu.

Ogrodzenia drewniane, tradycyjne, w których zarówno słupki, kiedy i przęsła są z drzewa, najbardziej odpowiadają do zabudowań na gruntach wiejskich. Jednak już bardzo częściej opiera się ogrodzenia z paneli drewnianych umieszczanych między słupami murowanymi, betonowymi lub metalowymi. Przęsła mają rozmaitą konstrukcję. Potrafią wówczas być proste deski lub listwy mocowane do poziomych rygli czy metalowych płaskowników albo drewniane ramy wypełnione ułożonymi poziomo, ukośnie lub pionowo listwami. W sprzedaży można też spotkać panele, w jakich wąskie listwy są przeplecione tak, że mają ozdobny wzór kratki.

Ogrodzenie możemy zbudować własnoręcznie lub zlecić prace wynajętej firmie, ale najpierw trzeba zaprojektować jego kształt. Ważną propozycją jest spełnienie wyboru, który korzysta być styl i z którego stanowi żyć materiału. Ażurowe ograniczenie będzie pozytywne, jeżeli planujemy wyeksponować zadbane otoczenie domu, szczelne – jeżeli cenimy kameralność i liczymy uniknąć wzroku ciekawskich przechodniów. W obu wypadkach im szersze, tymże oczywistsze daje uczucie bezpieczeństwa.

W składach, składach budowlanych lub u producentów można uzyskać gotowe elementy konstrukcji ogrodzeń. Najważniejsze są przęsła, które decydują istotną część ogrodzenia oraz stanowią o jego celu. Ich odpowiednia długość to 2-2,5 m – dłuższe wymagają wzmocnienia konstrukcji.

Ogrodzenia metalowe. Są czynione ze mieszkali albo z aluminium. Najprostszym wyjściem jest siatka rozwiązana na metalowych słupkach. W możliwości firm specjalistycznych są systemy lekkich ogrodzeń z grupy o wielkich prostokątnych oczkach mocowanej do indywidualnych słupków oraz panele z kijów o wyboru okrągłym, robiące taką siatkę.

Bardziej oryginalne są modele przęseł (proste lub ozdobne) stworzone z płaskowników, kątowników lub z punktów kutych ustawionych pionowo i związanych poziomymi prętami. Wierzchołki pionowych prętów przeważnie są zakończone szpicami, jakie nie tylko zdobią, ale i mają utrudniać intruzom przekroczenie granicy działki. Podobnie wyglądają ogrodzenia z kształtowników o wyborze zamkniętym, które nierzadko są zrobione z aluminium. Zakłady kowalskie lub ślusarskie oferują klientom bardziej chcącym ozdobne kute przęsła. Ważna je wyciągnąć z katalogów lub zamówić według własnego projektu.

Ogrodzenia drewniane. Tradycyjne, w których zarówno słupki, kiedy również przęsła są z drzewa, najbardziej przypominają do zabudowań na obszarach wiejskich. Jednak już znacznie częściej zakłada się ogrodzenia z paneli drewnianych umieszczanych między słupami murowanymi, betonowymi lub metalowymi. Przęsła mają rozmaitą konstrukcję. Mogą więc żyć proste deski lub listwy mocowane do poziomych rygli czy metalowych płaskowników albo drewniane ramy wypełnione ułożonymi poziomo, ukośnie lub pionowo listwami. W sprzedaży można również spotkać panele, w jakich wąskie listwy są przeplecione tak, że tworzą ozdobny wzór kratki.

974116492-finland.jpg

O tym iż II Wojna Światowa przemodelowała mapę Europy, znamy wszyscy. Ale mało kto zdaje sobie przygodę spośród tego, jak niebezpieczne stanowiły więc zmiany.

O tym że II Wojna Światowa przemodelowała mapę Europy, znamy wszyscy. Ale mało kto zdaje sobie przygodę z tego, jak ciężkie istniały ostatnie zmiany. W grę wchodziło nieco dużo niż podział Niemiec, czy – parafrazując Churchilla – “dwa ruchy w lewo”, jakich dokonała Polska. Po II wojnie światowej dotarło do pewnej z największych nieprawdzie w sprawy ludzkości. Do “powstawania” fikcyjnego państwa. Finlandii. 

Tak przynajmniej uważają zwolennicy całkiem nowej, jednak tworzącej swe początki w latach 80-tych, teorii spiskowej. A gdy zatem zazwyczaj jest w sukcesie teorii spiskowych – logika jest niezależna.

Według orędowników nieistnienia Finlandii, rzadkie wzmianki historyczne działające tego państwa zostały sfałszowane. W rzeczywistości pomysł “stworzenia” Finlandii narodził się w roku 1941, jak to – po klęsce Japonii w bitwie nad Chałchin-Goł – ZSRR i Cesarstwo Japonii podpisały dwustronny pakt o nieagresji. Zawarte w Moskwie porozumienie okazało się zadziwiająco trwałe. W rezultacie jeszcze w 1941 roku sojusznik Japonii jakim była III Rzesza rozpoczął realizację Operacji Barbarossa, zachodząc w głąb sowieckiego terytorium. W ataku brały udział prawie każde państwa paktu antykominternowskiego… z wyjątkiem Japonii i podległego cesarstwu, marionetkowego Mandżukuo.

Cóż takiego mogło skłonić imperialistyczną Japonię do zaniechania odwetu na Rosjanach? Oczywiście korzystne warunki pokoju. Związek Radziecki miał zaoferować Japonii – która wyczerpała swoje własne łowiska, możliwość dokonywania połowów ryb na północnym Bałtyku.

Kiedy II wojna światowa dobiegła końca, umowa została podtrzymana. Jednakże tymże jednocześnie, w sprytny sposób, oraz jej gwarantami stawały się obydwa zwycięskie supermocarstwa. Zapewnienie Japonii wyłączności na atrakcyjnych łowiskach nastąpiło poprzez stworzenie fikcyjnego państwa – Finlandii.

Argumentów za tą tezą jest całe multum. Weźmy chociaż język fiński – nie należy on do większości języków indoeuropejskich, ujawnia się sztucznie przeniesiony na te kraje. Większa grupa terytorium rzekomej Finlandii jest zalesiona, a populacja tego państwa stanowi szczególnie niska – co tylko ułatwia mistyfikację. Główne eksporty Finlandii to ropa naftowa (oczywiście wydobywana nie w Finlandii, natomiast na platformach wiertniczych na północnym Bałtyku) oraz elektronika (w jakiej produkcji – jak wiadomo – przodują Japończycy). Więcej – niezwykle złe jest obecne, że ogromna liczba kontenerów Nokii dociera do Japonii, podczas gdy telefony tej wartości nie nie są w Końcu Kwitnącej Wiśni popularne. Zwolennicy teorii utrzymują więc, że w kontenerach Nokii ciągnie się tak właściwie złowione w Bałtyku ryby. 

Niektóre spośród osób przekonanych o nieistnieniu Finlandii utrzymują, że widziały prawdziwe, niezmanipulowane mapy rządowe, na których Finlandii po prostu nie ma. Inni podkreślają, że Finlandia jest potrzebna socjaldemokratom z Europy Zachodniej dla udowodnienia skuteczności modelu “welfare state”. Z zmiany spora liczba samobójstw tworzonych przez Finów rodzi się potwierdzać tezę, iż niebycie Finlandii jest dużo strzeżonym sekretem, a ludzie, którzy znajdują prawdę… muszą stać wyeliminowani.

A właśnie nielicznym udało się przemycić prawdę w filmach lub piosenkach. Traktowali tegoż dokonać m.in. komicy z rodziny Monty Python w piosence pt. “Finland”.

Jest jeszcze powód ostateczny, któremu nie sposób zaprzeczyć. Dowodzi on doświadczenia humoru Japończyków. Jak nazwali kraj, który mieszkał się przykrywką dla ich ekstensywnych połowów? Finland. Fin-land. Po angielsku to świat płetwy.

1659391975-linia-prod.JPG

Obiektem automatyzacji jest kupienie zoptymalizowanych planów produkcyjnych

Reklama: system mes
Systemy MES i APS to dwie różne kategorie oprogramowania dla produkcji. APS to przede wszystkim zaawansowane harmonogramowanie i ustalanie w oparciu o aktualnie dostępne materiały, maszyny, priorytety zleceń, itp.

Końcem jest spełnienie zoptymalizowanych planów produkcyjnych, szybsza odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów (np. gdy pojawi się niespodziewane, priorytetowe zamówienie). MES chociaż to rada rozwiązań IT umożliwiająca kompleksowe monitorowanie produkcji. Efektywność (w ostatnim przed wszystkim OEE), jakość, śledzenie prac w czasu (traceability), to kluczowe obszary wspierane przez MES. W wielu projektach klienci wykorzystują obie wspomniane grupy narzędzi, bowiem z prawa są one dla siebie komplementarne. Przykładowo: dowolny system ERP udostępnia do organizmu APS listę zleceń produkcyjnych.

APS przy udziale planisty i wbudowanych mechanizmów – dokonuje dobrego ich planowania. W tym składniku następuje wymiana informacji z MES, który wykorzystuje listę działań i leczy w ich zmienianiu do wytwarzania, zbierając przy okazji wszelkie informacje produkcyjne. Z drugiej części – oczywiście jak przygotowano obecne w rozwiązaniach GE Digital, system MES informuje urządzenie do harmonogramowania produkcji, jaka istnieje prawdziwa wydajność i dostępność maszyn. Dzięki temu wykres Gantt’a z planem pracy może dynamicznie działać i informować planistę o rzeczywistej realizacji prac na polu postępu planowanego oraz tych statusów zleceń.

2048045377-brown-bear-2011584_640.jpg

Gdzie dobrze można spotkać niedźwiedzia? Oraz jak uchronić się w razie takiego spotkania?

Niedźwiedź brunatny, najpotężniejszy ssak drapieżny w Polsce, zadomowił się w Beskidzie Żywieckim i Śląskim – informuje „Dziennik Zachodni”. Gdzie dokładnie można spotkać niedźwiedzia? Także jako zatrzymać się w razie takiego spotkania?

Dotychczas sądziliśmy, że polskie niedźwiadki są wyłącznie transgraniczne; zapuszczają się latem w nasze lasy, ale wolą zimować w gawrach na Słowacji, bo tam śnieg leży krócej i góry są mniej tanie.

Z paru lat stale zimują one na zboczach Romanki oraz Zdrowej Raczy, tu przychodzą te na świat małe niedźwiadki. Z samej strony ponowna obecność drapieżników cieszy, z pozostałej bywa utrudnieniem życia codziennego mieszkańców Żywiecczyzny. Niedźwiedzie wychodzą czasem z lasu w badaniu lepszego pokarmu. Przed rokiem w strefach Korbielowa sam z drapieżników zaatakował owce. W niniejszym roku inny typ zdemolował pasiekę w gminie Jeleśnia.